Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sta je romantika

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.03.2011

Sta je romantika Empty
PočaljiNaslov: Sta je romantika   Sta je romantika Icon_minitimePon Jun 13, 2011 2:46 pm

Da li je romantika samo manifestacija neceg uzvisenog, prepustanje ljubavi, udovoljavanje neznim osecanjima suprotnog pola ili je ona ponasanje pobudjeno unutrasnjim lepim osecanjima ili mastom, kom je osnovni cilj da atmosferu digne na visi nivo-ucini je zanimljivijom i lepsom, a romantika moze da bude i sama sebi svrha i cilj-prirodna romantika.
Romantika ne podrazumeva uvek i voljenu osobu i ljubav te vrste, jer to moze da bude i ljubav prema prirodi. Romantika je posebna vrsta atmosfere, koju npr. stvori sam zalazak sunca i moze to da bude romanticno i kad smo sami, jer nam je to izazvalo lepa osecanja, mada je lepse kad se tu vidi i neki zaljubljeni par ili jos bolje kad smo mi deo njega.

copy/paste
Nazad na vrh Ići dole
https://korak.serbianforum.info
Adrijana

Adrijana


Broj poruka : 117
Datum upisa : 15.06.2011

Sta je romantika Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je romantika   Sta je romantika Icon_minitimeNed Jun 19, 2011 12:12 pm

za mene je romantika osecaj, ono unutra, i nema veze sa spoljasnjim efektima. posebno ne za izlizanim "romantikama" tipa svecice, lagana muzika i sl. ako unutra nemas taj osecaj nista okolo ne vredi.
pre svega, taj osecaj ima za svoj izvor osobu sa kojom sam u tim trenucima i sve ono kod njega sto ucini da se raznezim, da se topim, da mi je prosto lepo, onako celovito lepo i to lepo pravi taj neiskazivi osecaj punoce i sklada. mozda ovo i nije romantika, mozda je ljubav, ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Broj poruka : 20
Datum upisa : 11.08.2011

Sta je romantika Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je romantika   Sta je romantika Icon_minitimeUto Sep 27, 2011 7:56 pm

..romantika se nosi u dushi..nekada cvrkut neke ptice moze izazvati romantichni osecaj a da pri tom okruzenje ne bude ni malo u skladu sa tim..
Nazad na vrh Ići dole
mesecina

mesecina


Broj poruka : 29
Datum upisa : 27.07.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi sad

Sta je romantika Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je romantika   Sta je romantika Icon_minitimeSub Okt 01, 2011 3:28 pm

Govorila sam-i ono sto inace ne volim,sto me nervira,sto izbegavam..itekako moze da bude romanticno u trenutku kada sam,jednostavno u periodu zanosa. Da bih to osetila potreban je pokretac. Meni je pokretac ono sto osecam prema njemu,ono sto me cini zadovoljnom,sto me cini zenom u pravom smislu te reci. Uz iskrenog njega,ja u svemu vidim romantiku.
Nazad na vrh Ići dole
vaso

vaso


Broj poruka : 157
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 71
Lokacija : Strujici

Sta je romantika Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je romantika   Sta je romantika Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 12:46 am

Danas mi se bas nesto ne da da definisem romantiku, ali pokusacu.
To je ponasanje pobudjeno unutrasnjim lijepim osjecanjima ili mastom, kom je osnovni cilj da atmosferu digne na visi nivo-ucini je zanimljivijom i ljepsom, a romantika moze da bude i sama sebi svrha i cilj-prirodna romantika.
Romantika sa krajnjim namjerama je laz.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta je romantika Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je romantika   Sta je romantika Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta je romantika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: KORACI ZIVOTA :: O romantici u reci i slici-
Skoči na: