Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Preporucujem...

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Neverminde

Neverminde


Broj poruka : 175
Datum upisa : 13.06.2011

Preporucujem... Empty
PočaljiNaslov: Preporucujem...   Preporucujem... Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 5:24 pm

- Buka i bes (V. Fokner) - odlomak(knjiga)

Dajem ti sat, ne da se prisećaš vremena, već da bi ga ponekad mogao na trenutak zaboraviti, da ne izgubiš dah pokušavajući da ga osvojiš. Jer bitke se nikad ne dobijaju. Čak se i ne biju. Bojno polje samo otkriva čoveku njegovu ludost i očajanje, a pobeda je uvek samo iluzija filozofa i glupaka...
Moglo bi se pomisliti da će se nesreća jednog dana umoriti, ali onda samo vreme postaje naša nesreća.


Ljubav u doba kolere (G.G. Markez) - odlomci

Bio je još premlad da bi znao kako sećanje srca odstranjuje ružne uspomene, a veliča dobre, i da zahvaljujući toj veštini uspevamo podnositi prošlost. Ali kada je s brodske ograde video beli rt kolonijalne četvrti, nepomične strvinare na krovovima, sirotinjsko rublje okačeno da se suši na balkonima, tek je tada shvatio koliko je postao lakom žrtvom milosrdnih zamki nostalgije.

(...)

Srce ima više soba nego kurvinjski hotel.

(...)

...molila je Boga da joj udeli makar još jedan tren, samo da ne ode ne saznavši koliko ga je volela uprkos obostranim sumnjama i osetila je neodoljivi poriv da ponovo s njim započne život iz početka da bi imali vremena da jedno drugom kažu sve ono sto je među njima ostalo neizrečeno i da urade kako treba sve ono što su u prošlosti uradili pogrešno...

(...)

Prepoznao ju je u gužvi, kroz suze neponovljivog bola što umire bez nje, pogledao ju je poslednji put zauvek, očima sjajnijim, tužnijim i zahvalnijim od onih što ih je ikada videla u pola veka zajedničkog života, i uspeo joj je reći poslednjim dahom:
Samo Bog zna koliko sam te voleo.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenska

Slovenska


Broj poruka : 366
Datum upisa : 11.03.2011
Godina : 62
Lokacija : Smederevo

Preporucujem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporucujem...   Preporucujem... Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 12:27 pm

Ernesto Sabato - Tunel


"I bilo je kao da smo nas dvoje živjeli u usporednim prolazima
ili tunelima… (…) No jesu li se prolazi doista sjedinili i naše duše
spojile? Kako li je sve to bila moja glupa tlapnja! (…) … u svakom
slučaju postoji samo jedan tunel, mračan i samotan: moj, tunel u kojemu
je proteklo moje djetinjstvo, moja mladost, cijeli moj život."
Nazad na vrh Ići dole
STRELICA

STRELICA


Broj poruka : 25
Datum upisa : 19.06.2011
Godina : 61
Lokacija : Negde na pola puta...

Preporucujem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporucujem...   Preporucujem... Icon_minitimePon Avg 08, 2011 4:46 pm

Preporučujem vam dragi moji knjigu ,,HILJADU ČUDESNIH SUNACA,,...autor je Haled Hoseini...Pisac romana ,, Lovac na zmajeve,,...
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
Sponsored content





Preporucujem... Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporucujem...   Preporucujem... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Preporucujem...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: PREPORUCUJEM :: Preporucujem knjigu-
Skoči na: